Werner Oder - Syn nacistu (svedectvo)

24.09.2014 17:04

Werner Oder:

Vyrastal v rodine, ktorá nenávidela Židov. Jeho otec bol nacista a masový vrah, ktorý mal na svedomí mnoho ľudských životov. Ale Rakúšan Werner Oder vo svojich 22 rokoch označil svojho otca za vraha a zločinca, odsťahoval sa do Anglicka, uveril a prijal Ježiša Krista ako svojho Pána a Spasiteľa a stal sa kresťanským pastorom podporujúcim a milujúcim Izrael. "Keď som našiel Boha, bolo to zvláštne. V nacistickej rodine totižto Boh nie je. Čokoľvek, čo súviselo s Bohom, bolo protizákonné," spomína. 

Jeho plné svedectvo nájdete v knihe: Bojovanie s démonmi nacizmu (Od antisemitizmu k sionizmu). Jeho skrátenú verziu vo video formáte nájdete tu:

https://www.youtube.com/watch?v=9JjdjXADjW8

V roku 2010 navštívil susednú Českú Republiku a bol tam mimo iné hosťom rádio programu Na křesťanské vlně Plzně, kde sa podelil o svoje svedectvo s poslucháčmi. Celý záznam tohto rozhovoru nájdete tu:

https://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/krestanskavlna/_zprava/werner-oder-syn-nacistickeho-zlocince--826860

 

Taktiež bol na návšteve v zbore KS Milosť (odhliadnuc od všetkých negatívnych vecí, ktoré s tohto zboru plynú a úprimne vyhlasujem, že nesúhlasím s tou fraškou a manipuláciou na začiatku kázne resp. po chválach, ktorú môžete vidieť na tomto videu a s mnohím ďalším, čo sa deje v KS Milosť a samozrejme aj iných zboroch).

Mojím prioritným cieľom je zdieľať úžasné svedectvo Božej milosti, len ma mrzí, že sa nachádza na takejto stránke:

https://www.youtube.com/watch?v=ZFDgzqZhYy4

Nech Vám je na požehnanie.